Vasné Faragó Gabriella Kántor

Jelenleg a Debrecen-Tégláskerti Református Missziói Egyházközség kántora, Nőszövetségének elnöke, négy gyermek boldog édesanyja és kedves lelkipásztor férjem felesége.
„Szabolcsi lányként” kerültem fel 1986-ban – a Debreceni Református Kollégium Gimnáziumába – elsős kisdiáknak, mint hajdanában Nyilas Misi. Kisvárdán születtem. Édesapám korai halála után édesanyám a későbbi nevelő apukámmal együtt, hitben és szeretetben nevelt fel – Lövőpetriben- öcsémmel együtt. Mindig is lelkész szerettem volna lenni, így már általános iskoláim nyári vakációjának ideje alatt évről-évre jártam az akkori nyári kántorképző tanfolyamokra. A gimnáziumi érettségi után a Debreceni Református Teológiai Akadémiára jelentkeztem, de Isten másként rendelkezett életemről. A sikertelen felvétel után az Akadémia hittanoktatási képzésén kezdtem el tanulmányaimat, majd a Kölcsey Ferenc Református Tanítóképzőn is elvégeztem a tanítói szakképzést. Felsőoktatási tanulmányi éveim alatt a TTRE Püspöki Hivatalában dolgoztam, valamint a DRK Gimnáziumának Leányinternátusában voltam a diákok felügyelője.
1994-ben házasodtam össze Vas Sándorral, aki jelenleg a gyülekezet lelkésze. Házasságunkat Isten négy gyermekkel áldotta meg. Immár két egyetemista fiút és két kamasz leányzót nevelünk Isten szolgálatára, akik születésüktől fogva szervesen benne élnek a gyülekezet mindennapi szolgálataiban.
Kilenc évig tartó szülési szabadságom után a Tiszántúli Református Egyházkerület Gazdasági Hivatalában bérszámfejtőként folytattam munkaviszonyomat. Jelenleg a Magyarországi Református Egyház Zsinati Oktatási Irodájának vagyok országos koordinátora, hittanoktatási ügyintézője.
Isten egész eddigi életem során hűségesen gondot viselt rólam, fogta a kezemet és mutatta és mutatjja minden nap a következő lépést. Ilyen lelkülettel vagyok férjem segítőtársa a gyülekezet életében.