Kovács Imréné Presbiter

1955.08.25-én Debrecenben, református család egyetlen gyermekeként születtem. Neveltetésemet végig kísérte a hit és a szeretet. „Ahol szeretet ott Isten, ahol Isten ott szeretet.” A Református Egyházzal való kapcsolat a család történetében nagyon régre vezethető vissza. Családom tagjai közül volt egy személy, aki az elbeszélések szerint a Református Kollégium, alapító tagjai között szerepelt. Édesapám a Debreceni Református Kollégium diákja volt. Nagybátyám református lelkészként lett felszentelve. Gyermekkorom óta erős hittel rendelkezem. Csecsemőkoromban lettem megkeresztelve, majd 14 éves koromban konfirmáltam.
Az életem útján nagyon sokszor megtapasztaltam, hogy Isten Szentlelke kíséri és egyengeti utamat. A Bethlen Gábor Közgazdasági Szakközépiskolában érettségiztem majd felsőfokú szakképesítést szereztem. Munkámat gazdasági területen pénzügyi munkatársként végeztem. 40 éves munkaviszony után nyugdíjba vonultam. A gyülekezetnek aktív tagjaként tevékenykedtem, de nyugdíjba vonulásomat követően még többet igyekszem tenni a közösség érdekében.
1974-ben kötöttem házasságot jelenlegi férjemmel, Kovács Imrével.
A házasságunkból 2 lány gyermekünk született. Gyermekeimet igyekeztem erkölcsösen nevelni és a hitre tanítani. Mind két lányom, vejem és unokáim a református gyülekezet tagjai. Unokáim reformátusnak lettek megkeresztelve. Egyházi iskolában végzik tanulmányaikat. Boldogság tölti el a szívemet, hogy a legidősebb lány unokám a Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnázium tanulója.
Megtiszteltetés számomra, hogy a presbiterek közé kaptam elhívást. Munkámmal igyekszem a gyülekezet tevékenységét segíteni. Ehhez kérek az Istentől erőt és egészséget.