Berényi Gyula gondnok

Hosszúpályiban születtem 1942. febr. 18.-án. Mindkét szülőm református templomba járó ember volt. Öt gyereket neveltek szüleim nagy szeretettel tisztességre, becsületességre, bár a háborús és az ötvenes évek nehéz idők voltak. Általános iskolámat szülőfalumban végeztem 1955-ben konfirmáltam. Ezt követően Gépgyártás Technikusi szakon végeztem s az építőipírban dolgoztam, levelező tagozaton elvégeztem a Miskolci Egyetem Hegesztő Műszaki Szakértői Alap Tagozatát. Beosztásaim művezető, fő művezető műszaki vezető. 1966-ban nősültem templomi esküvő volt. Feleségem Nyitrai Mária Házasságunkból két lány született egyik gépészmérnök a másik informatikus vejeim szintén mérnökök. Egy aranyos unokám van aki orvostan hallagató. A Tégláskerti Református Egyházközség Első Presbitériumának 2005-től tagja vagyok 2011-től a gondnoki szolgálattal bíztak meg.